Su 23.3 Klo: 12–13.00 Sanataidepaja Tikkurilan Kirjastossa

 

14.–20.3.2016 on jälleen valtakunnallinen sanataideviikko teemalla Lukemisen lumo. Vantaan sanataidekoulu järjestää yhteistyösssä Sydkustens ordkonstskolanin kanssa sanataidepajan Tikkurilan kirjaston lastenosaston satuhuoneessa sunnuntaina 23.3. kello 12–13.

Lämpimästi tervetuloa osallistumaan ja tutustumaan sanataiteeseen sekä lapset että aikuiset!

Alla lisätietoa pajoista:

 

Taika metsätontun matkassa

Työpajassa tutustutaan Taika metsätonttuun sekä ääniviestiin, jossa Taika saa oudon lähetyksen postista. Mitä kummaa Taikan postipaketissa on? Työpajassa valmistetaan oma taikasauva ja keksitään taikasauvan aktivointisana sekä käyttötarkoitus.

 

På språng med skogstomten Taiga

I verkstaden bekantar vi oss med skogstomten Taiga genom ett ljudmeddelande, som berättar om ett konstigt paket som Taiga får i posten. Vad kan detta förunderliga paket innehålla? I verkstaden gör vi våra egna trollstavar och hittar på magiska trollformler som bestämmer vad våra stavar kan göra.

 

 

Yhteistyössä/arrangörer: Vantaan sanataidekoulu ry & Sydkustens ordkonstskola

Läraren/ohjaajat:Iréne Poutanen ja Inari Mykkänen

 

_Vantaan Sanataidekoulu     _Asematie 11 A 11 (Tikkuraitti 11 A 11)    _01300 Vantaa     _P: 045 126 6080     _Ota yhteyttä