Sanataidetta perheen pienimmille

0_6v_mainos16

 

Nyt on mahtava tilaisuus lähteä harrastamaan vauvojen ja taaperoiden kanssa yhdessä sanataidetta. Sanataidetuokiossa tutustutaan yhdessä aikuisen kanssa loruihin ja tarinoihin. Kurkistamme laadukkaisiin kuvakirjoihin ja valmistamme yhdessä lorukortteja kotiin viemisiksi.

Lue lisää vauvojen ja taaperoiden sanataideryhmistä täältä…

Tarjoamme laadukasta sanataiteen varhaiskasvatusta myös 4–6-vuotiaille. Opetus on leikkimielistä, mielikuvitusta rikastavaa ja vuorovaikutuksellista toimintaa. Siihen sisältyy mm. sadutusta, tarinatuokioita ja luovaa ilmaisua eri taiteenlajien keinoin.

Lue lisää 4–6-vuotiaiden sanataideryhmistä täältä…

 

Lisätiedot ja ilmoittautumiset, joko tällä lomakkeella tai: 

Anna Räinä
045 353 3707
etunimi.sukunimi [at] sanataidekoulu.fi

_Vantaan Sanataidekoulu     _Asematie 11 A 11 (Tikkuraitti 11 A 11)    _01300 Vantaa     _P: 045 126 6080     _Ota yhteyttä